#info

Droga do Siebie to projekt, który łączy arteterapię z psychoterapią.

Chcemy pokazać Wam spektrum możliwości arteterapii, która jest kreatywnym sposobem odreagowywania rzeczywistości, możliwością wyrażenia emocji, które z różnych powodów są tłumione, do których się nie przyznajemy lub brakuje nam na nie czasu, bo są ważniejsze sprawy. Zapraszamy Was do tego, byście czasem się zatrzymali i spojrzeli w głąb siebie. Sprawdzili, czego potrzebujecie, dokąd prowadzi Wasza droga? Jaka forma twórcza sprawia, że budzi się w Was radosne dziecko i kreatywny, wolny dorosły? Działania artystyczne to szansa na wyrażanie swojej prawdy bez cenzury i ugrzecznienia. W sztuce można sobie pozwolić na więcej, a w doświadczaniu arteterapii nie są wymagane profesjonalne umiejętności. Istotą jest twórcza ekspresja.

Nasz arte – psychoterapeutyczny duet będzie Wam w tej drodze towarzyszyć. Nie bez powodu działamy razem. Arteterapia wspiera rozwój poprzez twórczą wolność i ekspresję, inspiruje do działania, wprowadza w świat artystycznych poszukiwań, wyrażania i poznawania siebie, daje poczucie sprawstwa. Psychoterapia natomiast porządkuje, pilnuje bezpiecznej struktury, wspiera układanie tego, co zaprosiliście do świadomości, pomaga interpretować, zrozumieć, zwiększa świadomość lub inicjuje tradycyjną komunikację terapeutyczną.

Wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie potencjał, który pozwala się rozwijać i stawać coraz lepszą wersją siebie. Jaką? Tego nie wiemy, bo dla każdego bycie sobą oznacza, co innego. Nie ma jednego sposobu, by poczuć się ze sobą, z innymi i ze światem dobrze. Prowadząc warsztaty i spotkania indywidualne przekonałyśmy się, że droga otwarcia i rozwoju bywa różnorodna i jest to jak najbardziej naturalne. Nie szufladkujemy zatem i nie oceniamy. Chcemy umożliwić Wam sprawdzenie tego, co sprawia, że czujecie się ze sobą cudownie, akceptujecie i kochacie siebie już teraz, a co inspiruje Was do wprowadzania zmian.

Zapraszamy serdecznie do uważnego przyjrzenia się sobie w nieco bardziej spontaniczny i twórczy sposób :)

Kasia Czajkowska & Iwona Centka

Grupa rozwojowa ” Droga do Siebie”

Dla kogo?

Jest zaprojektowana z myślą o osobach poszukujących równowagi, odskoczni od codzienności, chcących lepiej poznać siebie, przyjrzeć się jak funkcjonują w relacji ze sobą, innymi i światem, pragnących wzmocnić jakość swojego życia poprzez kontakt ze sztuką oraz wgląd terapeutyczny.

Jak wygląda warsztat?

Korzystamy z bogactwa arteterapii, rozwoju przez sztukę. Kreujemy przestrzeń, gdzie możesz tworzyć w wolności, bez oceniania. Każde zajęcia są inne. Lubimy różnorodność i przełamywanie schematów. Zatem nie tylko malowanie i fotografia. Z pewnością dodamy jeszcze odrobinę choreoterapii, dramaterapię, muzykę, a kto wie, co jeszcze? Ważnym aspektem zajęć jest omawianie prac, a co za tym idzie wgląd terapeutyczny.

Grupa to maksymalnie 6 osób, co jest dużym komfortem i wyzwaniem. Mała liczba uczestników daje poczucie bycia widzianym oraz możliwość pogłębionej pracy. Z doświadczenia wiemy, że każda grupa jest inna, dlatego program modyfikujemy tak, by był dostosowany do potrzeb uczestników. Cykl to 8 spotkań raz w miesiącu. Finalnie zakończonych warsztatem wyjazdowym, którego celem jest dopełnienie procesu rozwojowego, samopoznania.

Zajęcia prowadzimy w duecie. Towarzyszymy Wam na drodze odkryć, czasem w przemianie. Arteterapeutycznie dostajecie dużo luzu, akceptacji i obserwacji (dokumentujemy proces twórczy, więc łatwo do czegoś wrócić, zobaczyć jakieś powiązania), natomiast psychoterapeutycznie jesteście w strukturze, która jest nastawiona na budowanie poczucia bezpieczeństwa, daje wsparcie w porządkowaniu wiedzy o sobie i kreowania siebie w sposób, który wzmocni jakość życia i pozwoli lepiej w nim funkcjonować.

Prowadzące:

Iwona Centka

psychoterapeutka, doradca zawodowy, współwłaścicielka Instytutu Rozwoju Osobistego Sens

Swoją drogę odkrywania siebie rozpoczęłam przypadkiem, lata temu i jak dziś stwierdzam – była to najlepsza decyzja w moim życiu. Staram się być wierna sobie, marzeniom, wartościom i pasjom. Towarzyszę innym w zrozumieniu, poznaniu i pokochaniu siebie. Łączę wiedzą psychologiczną zdobytą podczas 4-letnich studiów terapeutycznych, ze swoją wielką wiarą w drugiego człowieka.

 Kasia Czajkowska

fotografka i  arteterapeutka

W swojej pracy arteterapeutycznej najchętniej korzystam z fotografii, którą łączę z ekspresją plastyczną, muzyką i ruchem. Każdy z nas potrzebuje indywidualnej drogi otwarcia. Są ramy i jest punkt wyjścia. Resztę każdy tworzy sam i wybiera te formy wyrażania siebie, które są mu najbliższe.

Aktualne informacje o projekcie na funpagu Droga do Siebie – spotkania z arteterapią 

Serdecznie zapraszamy

Skontaktuj się