Warsztat OBRAZ KOBIETY łączy w sobie arteterapię, fotografię portretową i przestrzeń spotkań kobiet, to zaproszenie do kreatywnych poszukiwań, przyjrzenia się sobie z dystansu dzięki możliwościom, jakie daje artystyczna ekspresja (malowanie, taniec, ruch, fotografia) czy dostrzeżenie siebie w opowieściach innych kobiet. Każda z nas jest inna. Każda z nas jest ważna. Łączy nas kobiecość, a nawet wspólnota kobiet, uniwersalne doświadczenia, tęsknoty, zrozumienie, a czasem zdziwienie, że nasza wrażliwość to siła.

Jak wygląda warsztat?

Podczas warsztatu poruszymy tematykę akceptacji, poczucia własnej wartości, zastanowimy się, czy umiemy wyjść z kulturowego kanonu kobiecego piękna i być sobą w ciałopozytywności – rozwijać się oraz korzystać z naszego potencjału? Dzięki fotografii symbolicznie będziecie mogła wykreować nowy początek, a może zostawić wszelkie zbędne przekonania i odważysz się pokazać siebie w tu i teraz.

Sprawdzimy również, jak kobietom się współpracuje, nawzajem wspiera. Stworzysz intuicyjnie obraz Kobiety, który będzie namacalnym dowodem spotkania –artystycznym szkicem wstępu do opowieści o kobietach stworzonej przez kobiety.

Podczas zajęć korzystam z metod i narzędzi arteterapeutycznych, które zostaną połączone z mini sesjami fotografii portretowej. Ponadto ważnym aspektem jest spotkanie kobiet, rozmowy, opowieści, wymiana doświadczeń i relaks.

Co otrzymujesz?

Poczucie wspólnoty z innymi kobietami, relaks, inspiracje, obraz Twojej kobiecości oraz po warsztacie: dwie fotografie w formie cyfrowej, jedną z nich drukowaną, które wybierzesz z galerii internetowej otrzymanej na wskazany adres mailowy.

Prowadząca

Katarzyna Czajkowska – pedagog kulturoznawca, fotografka i arteterapeutka. Od 2013 roku działa jako Czułe Oko i oferuje autorskie połączenie fotografii i rozwoju przez sztukę. Współpracuje z Fundacją Metamorfozy. Kocha tańczyć. Wierzy, że razem można więcej. W zakładce o mnie możesz doczytać dodatkowe informacje.


Kiedy: 21 kwietnia / niedziela / godz. 10.00 – 17.00
Miejsce: Fundacja Metamorfozy, ul. Marszałkowska 81 / 20, Warszawa
Koszt: 250 pln
Zapisy: czajkowskakm@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona