Portrety o pasji do dziergania, docenieniu i historiach o tym, co dobrego daje rękodzieło, a do tego wsparcie osób zaangażowanych w pomoc Ukrainie.

UMÓW SIĘ NA SESJĘ 11, 12 lub 13 marca

Aktualna sytuacja mobilizuje nas do szerszego spojrzenia na to, czym do tej pory się zajmowaliśmy. Widzimy, że w zaangażowanym pomaganiu bardzo ważny jest odpoczynek. Nie zdążyliśmy jeszcze zregenerować sił po pandemii, a ponownie znaleźliśmy się w czasach silnego stresu i lęku. Skupienie się tylko i wyłącznie na wspieraniu innych, w obliczu traumy, jest najszybszą drogą do wypalenia. Potrzebujemy równowagi, mądrego rozkładania naszych sił i dbania o siebie.

To, co w ostatnich dniach wyraźnie wybrzmiało to potrzeba powrotu do Życia, dbanie o równowagę i Wasza prośba, by kontynuować warsztaty w Fundacji Metamorfozy i tworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmowy, najlepiej ze wsparciem psychoterapeutów.

Z tych powodów postanowiłyśmy również zorganizować w Fundacji Metamorfozy międzypokoleniowe i międzykulturowe spotkania WŁÓCZKOWE POGADUCHY, które poprowadzi Małgorzata Penkala / Świat Inspiracji. Mamy nadzieję, że w przypadku rękodzieła bariery językowe będą mniejsze. Chcemy, by była to przestrzeń relaksu i swobodnych opowieści, a może zapomnienia na chwilę, o tym, co trudne, do której chcemy zaprosić osoby, które potrzebują takiego relaksującego wsparcia. Warto zadbać o przebodźcowany organizm i zapewnić głowie odpoczynek przekierowując jej uwagę na liczenie oczek i działania twórcze.

Jednak, żeby się to udało potrzebujemy narzędzi, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w sesji fotograficznej WŁÓCZKOWE OPOWIEŚCI i zakupu fotografii z sesji w formie drukowanej w formacie 20×30 cm (100 zł), z której dochód będzie przeznaczony na prowadzenie spotkań (włóczki i akcesoria) wsparcie osób najbardziej zaangażowanych w pomoc, goszczących osoby z Ukrainy (żywność, środki czystości, marzy nam się indywidualne wsparcie psychologiczne dla tych osób).

Kasia Czajkowska / Czułe Oko

Fundacja Metamorfozy / www.fundacjametamorfozy.org.pl

Małgorzata Penkala / Świat Inspiracji

CO ZROBIĆ, BY WZIĄĆ UDZIAŁ W SESJI?

1. Kup wcześniej bilet ( 25 zł) na II Ogólnopolskie Targi Włóczki i Akcesoriów Dziewiarskich WOOLFASHION (zakup zrobisz przez stronę: www.woolfashion.pl )

O ubiegłorocznych targach poczytasz na moim blogu.

2. Napisz maila: czajkowskakm@gmail.com W tytule napisz WŁÓCZKOWE OPOWIEŚCI. Dostaniesz wolne terminy sesji oraz wskazówki, jak dotrzeć do Pracowni Czułe Oko.

3. Warunki uczestnictwa: zgoda na udostępnienie wizerunku na wybranym przez Ciebie zdjęciu. Marzy nam się, by 11 czerwca zrobić wystawę i razem z Wami dziergać na drutach w miejscach publicznych.

CO DOSTAJESZ w ramach sesji WŁÓCZKOWYCH OPOWIEŚCI?

1. Mini spotkanie z fotografią i arteterapią, które potrwa około 30 minut i portret/fotografię Twojego działa w wersji cyfrowej, który wybierzesz z galerii zdjęć. / przy okazaniu zakupionego biletu na Woolfashion 2022 (25 zł)

2. Dodatkowo wydruk fotografii w formacie 20×30 jeśli zdecydujesz się wesprzeć finansowo działania Fundacji Metamorfozy (odbiór tylko w siedzibie Fundacji na Marszałkowskiej 81/20). / przy okazaniu zakupionego biletu na Woolfashion 2022 (25 zł) oraz wpłaceniu ( sugerowana kwota to 100 zł) na konto fundacji: Bank BnP Paribas S.A. nr 70 2030 0045 1110 0000 0405 6840