#info

Warsztaty

Fotografia, portret, arteterapia, sztuka, psychologia, inspirujące historie, doświadczenie, ludzie, a czasem też przestrzeń to punkt wyjścia do projektowania warsztatów w pojedynkę bądź w zespole współtwórców. Fascynuje mnie tematyka kobiecości oraz fotografia jako narzędzie, które pozwala wydobyć wewnętrzne piękno i pomóc w osobistym rozwoju. Szczególnie fotografia portretowa uczy dystansu, akceptacji i wzmacnia pewność siebie. Nie ma przypadków, są znaki, które prowadzą tam, gdzie w głębi serca chcemy być, a fotografia może być początkiem odkrywania własnej wyjątkowości.

W arteterapii najpiękniejsze jest to, że daje ogrom wolności i nie podlega ocenie. Nie ma sztywnego planu, szkicu. Jest tu i teraz, ja i moje emocje, przeżycia, moje wnętrze, o którym nie zawsze mogę opowiedzieć. Nie od razu też potrafię zrozumieć doświadczenia, które mnie spotykają. No i jeszcze coś – ZMIANA. W sztuce wszystko jest możliwe. Siła sprawcza działa cuda, przynosi ogromną ulgę i radość. Może byś doskonałym impulsem do realnych działań, swoistym pierwszym krokiem na drodze ku nowemu.

Podczas warsztatów najchętniej korzystam z fotografii, którą łączę z ekspresją plastyczną, muzyką i ruchem. Każdy z nas potrzebuje indywidualnej drogi otwarcia. Nie ma czegoś takiego jak jeden szablon określający ideał ludzkiego rozwoju. Są ramy i punkt wyjścia. Resztę każdy tworzy sam i wybiera te formy wyrażania siebie, które są mu najbliższe. Ja dzielę się doświadczeniem i wiedzą, a jako arteterapeutka i fotografka jestem świadkiem, czasem towarzyską tej niezwykłej podróży.

Zapraszam,

Kasia Czajkowska

ARTETERAPEUTYCZNE
FOTOGRAFICZNE
KOBIECE

WARSZTATY NA SPECJALNE OKAZJE, np. urodziny, wieczór panieński
WARSZTATY OKOLICZNOŚCIOWE, np. Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Kobiet

Co dają warsztaty?

 • samopoznanie,
 • rozwój,
 • inspirację do poszukiwań kreatywnych rozwiązań,
 • poczucie sprawstwa,
 • twórcza ekspresję,
 • impuls do zmian,
 • przestrzeń do eksperymentowania z artystycznymi środkami wyrazu,
 • wiedzę praktyczną,
 • metamorfozę,
 • sposób na odreagowanie stresu,
 • fotograficzną pamiątkę.

Temat i forma warsztatu jest projektowana z myślą o potrzebach danej grupy.

Przy realizacji warsztatów współpracuję również z innymi specjalistami, np. psychologiem, psychoterapeutą czy wizażystką.

Organizuję warsztaty:

 • jednodniowe,
 • cykliczne,
 • wyjazdowe.

Przykłady przeprowadzonych warsztatów: Arteterapia w doradztwie zawodowym dla nauczycieli, zajęcia twórcze dla dzieci, arteterapeutyczna grupa rozwojowa „Droga do Siebie”, arteterapeutyczny warsztat „Portret z Duszą”, warsztaty fotograficzne dla młodzieży, warsztaty fotografii amatorskiej z elementami komputerowej obróbki obrazu „FOTO-GRAFICZNIE” dla seniorów, podstawy fotografii z elementami arteterapii, warsztaty dla kobiet „Jestem piękna” oraz „Ja-Kobieta”.

warsztaty kobiece_edytowany-1

 

Ja – Kobieta

„Ja – Kobieta” to warsztat stworzony z myślą o kobietach przez uzupełniający się nawzajem duet Kasię Czajkowską (fotografkę i arteterapeutkę) i Martę Kozioł (wizażystkę i stylistkę) . Jest on doskonałym pretekstem, by spotkać się z innymi kobietami i przyjrzeć się sobie, docenić siebie i wzmocnić poczucie własnej wartości.

Staramy się tworzyć dla Was przestrzeń z dobrą energią, atmosferę zaufania i troski, gdzie będziecie mogły się wzajemnie inspirować, poznawać niezwykłe kobiety, wymieniać doświadczeniami, poczuć siłę wspólnoty i płynącej z niej mocy. Powrócić do korzeni i przy naszym wsparciu celebrować kobiecość. W każdej z nas drzemie wyjątkowa Kobieta. Warto ją obudzić i pozwolić rozwinąć skrzydła.

Kasia i Marta

portret-z-dusza2_edytowany-2

Portret z Duszą

„Portret z Duszą” to autorski warsztat Kasi Czajkowskiej łączący arteterapię z fotografią. Dedykowany dla każdego, kto pragnie żyć w zgodzie ze sobą. To opowieść o sile i słabości, droga do akceptacji, sposób na odczarowanie tych aspektów ciała i przekonań na swój temat, które uwierają, jak również celebracja tego, co w sobie uwielbiamy. Sesja portretowa to podarowanie sobie uwagi, spojrzenia, którego może kiedyś zabrakło, było go za mało lub było krzywdzące i krytyczne. Nasze ciało to pamięta. Zamiast rozkwitać – kuli się. Zdarza się, że nie integruje się z wnętrzem, duszą. Z jakichś powodów nam do tego, kim się stajemy. Podczas możesz opowiedzieć o sobie, jak siebie widzisz. Jeśli sobie na to pozwolisz, staniesz się posiadaczem wielobarwnego obrazu, na którym możesz pokazać wiele swoich twarzy. Tym sposobem fotografia stanie się pretekstem do zdystansowania się do siebie, akceptacji i ukochania różnych swoich kawałków. Zdjęcia są przede wszystkim dla Ciebie. Sesja fotograficzna to fotoarteterapeutyczne spotkanie ze sobą. Bywa, że jest ona uwieńczeniem bądź początkiem odkrywania swojej wyjątkowości.

 

 

Skontaktuj się