#info

OBRAZ KOBIETY / PODLASIE / 6 czerwca

fot. Kasia Czajkowska

 

OBRAZ KOBIETY to warsztat, który łączy arteterapię, fotografię i przestrzeń spotkań kobiet.

Warsztat OBRAZ KOBIETY to zaproszenie do kreatywnych poszukiwań, przyjrzenia się sobie z dystansu dzięki możliwościom, jakie daje artystyczna ekspresja (malowanie, taniec, ruch, fotografia) czy dostrzeżenie siebie w opowieściach innych kobiet. Każda z nas jest inna. Każda z nas jest ważna. Łączy nas kobiecość, a nawet wspólnota kobiet, uniwersalne doświadczenia, tęsknoty, zrozumienie, a czasem zdziwienie, że nasza wrażliwość to siła.

Podczas warsztatu poruszymy tematykę akceptacji, poczucia własnej wartości, zastanowimy się, czy umiemy wyjść z kulturowego kanonu kobiecego piękna i być sobą – rozwijać się oraz korzystać z naszego potencjału? Dzięki fotografii symbolicznie będziecie mogły wykreować nowy początek, a może zostawić wszelkie zbędne przekonania i odważycie się na pokazanie siebie w tu i teraz.

Sprawdzimy również jak nam, kobietom się współpracuje, czy umiemy wzajemnie się wspierać w naszych działaniach. Chciałabym razem z Wami stworzyć obraz Kobiety, który będzie namacalnym dowodem spotkania – artystycznym szkicem wstępu do opowieści o kobietach stworzonej przez kobiety. Jak? Skorzystamy z metod i narzędzi arteterapeutycznych, które zostaną połączone z mini sesjami fotografii portretowej.

Ze względu na to, że arteterapia uwielbia metafory, zabawę, zostawia ocenę, a daje wolność, to dodatkowo w ramach oczyszczenia się z tego, co uwiera – nawyków oraz schematów, które przestały nam służyć będzie można dodatkowo doświadczyć oczyszczenia w saunie, a potem nawet dać się ponownie sportretować.

Kobiety, zapraszamy Was serdecznie :)

Kasia Czajkowska & Marzanna Hlebowicz

AKTUALIZACJA:

Pierwotnie warsztat miał być marcowym świętowaniem kobiecości, ale z wiadomych powodów przesunęłyśmy go na czerwiec. Został również zmodyfikowany tak, by każda z Was mogła czuć się komfortowo. Obecnie bardziej go czuję jako odreagowanie i relaks oraz żywy kontakt z kobiecą opowieścią, z drugim człowiekiem, za którym ja osobiście bardzo tęsknię, do tego blisko natury, bo przeniesiemy się w plener, do lasu, w przestrzeń, gdzie można zapomnieć o maskach ;) Nadal będzie kameralnie, a nawet bardziej, bo grupa została zmniejszona,, do tego oczywiście na miejscu będzie można umyć ręce, a nawet wysmarować je antybakteryjnym kremem do rąk.

WARSZTAT PROWADZI

KASIA CZAJKOWSKA

z wykształcenia pedagog kulturoznawca, w życiu fotografka i arteterapeutka, w nieustającym procesie przemiany. Przeżywa, porządkuje, przyjmuje i idzie dalej. Potrzebuje się dzielić. Lubi pisać. Gdy ma gorsze chwile – tańczy, gdy jest szczęśliwa – też tańczy. Ekspresja twórcza to opowieść o komunikowaniu się. Uwielbia przestrzeń wzajemnej inspiracji, spotkań z ludźmi, historie ludzkich losów. Fascynuje ją człowiek, relacje, tematyka kobiecości. Jest częścią tej podróży.

W swojej pracy arteterapeutycznej najchętniej korzysta z fotografii, którą łączy z ekspresją plastyczną, muzyką i ruchem. Każdy z nas potrzebuje indywidualnej drogi otwarcia. Są ramy i jest punkt wyjścia. Resztę każdy tworzy sam i wybiera te formy wyrażania siebie, które są mu najbliższe.

Więcej informacji: www.blog.czuleoko.com oraz fb: CzuleOko

DOM ORAZ FIRMĘ ORENDA PROWADZI

MARZANNA HLEBOWICZ

tworzy dom ORENDA, przestrzeń kobiet, twórczości, wspólnot, celebracji, oczyszczenia i radości. Masuje, pysznie gotuje, prowadzi saunę i dom gościnny. O swoim miejscu mówi tak:

Przestrzeń ORENDA, czyli połączenia też z samym sobą, gdzie istotą jest Spotkanie, Harmonia, Otwartość, Tolerancja, Przepływ…pomiędzy osobami, zwierzętami, samym sobą…, to przestrzeń, która uspokaja, leczy, daje oddech. Moja firma więc i dom, i cała przestrzeń to ORENDA . Słowo z języka Indian Seneka. Miejsce Połączenia i Spotkania… również z Samym Sobą.”

O miejscu możecie poczytać na blogu Czułym Okiem – link tutaj.

DATA: 6 czerwca

MIEJSCE: ORENDA, Lacka Buda 2, 16-020 Czarna Białostocka gmina

CZAS: 10.00 – 21.00

KOSZT: 250 zł (ilość miejsc ograniczona, w cenę są wliczone materiały plastyczne, płótno, obiad, kawa, herbata, przekąski, 2 zdjęcia portretowe w formie cyfrowej)

OPCJONALNIE MOŻNA WYKUPIĆ NOCLEG W DOMKU GOŚCINNYM: 50 zł lub nocleg ze śniadaniem: 70 zł.

ZAPISY DROGĄ MAILOWĄ: czajkowskakm@gmail.com

NOCLEG: Marzanna Hlebowicz 789 371 005, mail: marzanna10@interia.pl

KONTAKT:

Kasia Czajkowska 691 813 592

Marzanna Hlebowicz 789 371 005

DOJAZD

Lacka Buda 2. Polecam dojazd przez Czarna Białostocka, kierunek Czarna Wieś Kościelna, jedziemy prosto cały czas, mijamy Kosmaty Borek i dojedzie się do Oleszkowa. W Oleszkowie trzeba skręcić w lewo i po chwili jest Lacka Buda. Dom po prawej stronie. Są inne drogi, ale dojazd przez las od strony szosy na Augustów może być trudny jeśli będzie błoto w lesie, po drugie jest zakaz wjazdu do lasu. Jeśli ktoś kieruje się nawigacją, proszę wpisywać Oleszkowo. Nawigacja nastawiona na Lacką Budę czasami wyprowadza w las…

LUB jeśli pociągiem czy autobusem, to najlepiej dotrzeć do Czarnej Białostockiej, skąd Marzanna mogłaby Was odebrać.