#info

Arteterapeutyczna grupa rozwojowa Droga do Siebie

Arteterapeutyczna grupa rozwojowa Droga do Siebie

Dla kogo?

Jest zaprojektowana z myślą o osobach poszukujących równowagi, odskoczni od codzienności, chcących lepiej poznać siebie, przyjrzeć się jak funkcjonują w relacji ze sobą, innymi i światem, pragnących wzmocnić jakość swojego życia poprzez kontakt ze sztuką oraz wgląd terapeutyczny.

Jak wygląda cykl spotkań?

Korzystamy z bogactwa arteterapii, rozwoju przez sztukę. Kreujemy przestrzeń, gdzie możesz tworzyć
w wolności, bez oceniania. Każde zajęcia są inne. Poruszamy tematy uniwersalne, stawianie granic, cele, nasze korzenie, zasoby, marzenia, związki i tym podobne. Lubimy różnorodność i przełamywanie schematów. Zatem nie tylko malowanie i fotografia. Z pewnością dodamy jeszcze odrobinę choreoterapii, dramaterapię, muzykę, a kto wie, co jeszcze? Ważnym aspektem zajęć jest omawianie prac, a co za tym idzie wgląd terapeutyczny.

Grupa to maksymalnie 6 osób, co jest dużym komfortem i wyzwaniem. Mała liczba uczestników daje poczucie bycia widzianym oraz możliwość pogłębionej pracy. Z doświadczenia wiemy, że każda grupa jest inna, dlatego program modyfikujemy tak, by był dostosowany do potrzeb uczestników. Cykl to 8 spotkań raz w miesiącu. Finalnie zakończony warsztatem wyjazdowym, artystycznymi działaniami w plenerze. Które pomogą dopełnić proces samopoznania i wzmocnić potencjał rozwojowy.

Zajęcia prowadzimy w duecie. Towarzyszymy Wam na drodze odkryć, czasem w przemianie. Arteterapeutycznie dostajecie dużo luzu, akceptacji i obserwacji (dokumentujemy proces twórczy, więc łatwo do czegoś wrócić, zobaczyć jakieś powiązania), natomiast psychoterapeutycznie jesteście w strukturze, która jest nastawiona na budowanie poczucia bezpieczeństwa, daje wsparcie w porządkowaniu wiedzy o sobie
i kreowania siebie w sposób, który wzmocni jakość życia i pozwoli lepiej w nim funkcjonować.

Kto prowadzi?

Iwona Centka

psychoterapeutka, doradca zawodowy, współwłaścicielka Instytutu Rozwoju Osobistego Sens

Swoją drogę odkrywania siebie rozpoczęłam przypadkiem, lata temu i jak dziś stwierdzam – była to najlepsza decyzja w moim życiu. Staram się być wierna sobie, marzeniom, wartościom
i pasjom. Towarzyszę innym w zrozumieniu, poznaniu i pokochaniu siebie. Łączę wiedzą psychologiczną zdobytą podczas 4-letnich studiów terapeutycznych, ze swoją wielką wiarą w drugiego człowieka.

Kasia Czajkowska

fotografka i arteterapeutka

W swojej pracy arteterapeutycznej najchętniej korzystam z fotografii, którą łączę z ekspresją plastyczną, muzyką i ruchem. Każdy z nas potrzebuje indywidualnej drogi otwarcia. Są ramy i jest punkt wyjścia. Resztę każdy tworzy sam i wybiera te formy wyrażania siebie, które są mu najbliższe.

Kiedy?

Raz w miesiącu w piątki wieczorem lub soboty od godziny 18.00-22.00 lub 10.00-14.00.

Startujemy 19 października.

Gdzie?

Grochów/Warszawa

Cena pojedynczego warsztatu:

400 zł

Cena warsztatu wyjazdowego:

800 zł + koszt noclegu, wyżywienia i dojazdu.

Zapisy oraz dodatkowe informacje:

mail: czajkowskakm@gmail.com

Kasia Czajkowska kom.: 691 813 592

Iwona Centka kom.: 502 024 511

sens.edu.pl, facebook/ Droga do Siebie – spotkania z arteterapią


Zapraszamy serdecznie do uważnego przyjrzenia się sobie w nieco bardziej spontaniczny
i twórczy sposób :)

Iwona Centka & Kasia Czajkowska